انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از حال و هوای برخی فیلم های جشنواره فجر

 






انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از حال و هوای برخی فیلم های جشنواره فجر
به گزارش خبرنگار برنا در قم و به نقل از مرکز خبر حوزه، معظم‌له در درس خارج فقه خود با گرامی داشت دهه مبارک فجر، این دهه ‌را یادآور عظمت ملت و خون های پاک شهدا، شجاعت ایثارگران و تدابیر امام راحل (قدس سره) دانسته و گفت: مبادا با اعمال ضد ارزشی شکوه این دهه غرور آفرین زیر سئوال برود.
وی تأکید کرد: از افراد معلوم الحال به نام بازیگر دعوت ننمایند و از خزانه این ملت حاتم بخشی به بعضی از بازیگران بد نام نکنند، مردم این کارها را فراموش نخواهند کرد؛ زیرا روزی از آنها جواب خواهند خواست.
معظم له تأکید کرد: به جای این کارها به فکر تهیه مسکن، کار، هزینه تحصیل برای جوانان باشند و برای دخترانی که حتی قادر به تهیه یک جهیزیه ساده هم نیستند، به


اجازه نخواهیم داد ارزش های اسلامی به وسیله برخی از افراد که متکی به قدرت هایی باشند، پایمال شود، کشور ما اسلامی است و بسیجیان حاضرند برای ارزش های اسلامی جان دهند.
آنها برسند و مناطق محروم را کمک کنید.
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: احیای ارزش های انقلاب یعنی اینها، نه اینکه فیلم های خلافی را به نام دهه فجر نشان بدهند که ان شاء الله نخواهند داد.
معظم له در ادامه اظهار داشت: شنیده شده و در مطبوعات نیز آمده بود که بعضی ها برای اینکه مراسم فیلم فجر آزادتر باشد، آیات حجاب قرآن را انکار کرده‌اند که این موضوع هنوز برای ما ثابت نشده است و اگر ثابت شود، وظیفه سنگینی در برابر این کارها خواهیم داشت، به هر کس که می خواهند متکی باشند، باشند.
وی گفت: نه روح حضرت امام (ره) از این گونه اقدامات راضی است و نه مقام معظم رهبری.
معظم له خاطر نشان کرد: اجازه نخواهیم داد ارزش های اسلامی به وسیله برخی از افراد که متکی به قدرت هایی باشند، پایمال شود، کشور ما اسلامی است و بسیجیان حاضرند برای ارزش های اسلامی جان دهند.
آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: دهه فجر، دهه آشنا کردن نسل جوان با ارزش های والای انقلاب اسلامی است و امیدواریم همه ما مسئولیت های خود را فراموش نکنیم و آن را به درستی انجام بدهیم.
این مرجع تقلید ادامه


دهه فجر، دهه آشنا کردن نسل جوان با ارزش های والای انقلاب اسلامی است و امیدواریم همه ما مسئولیت های خود را فراموش نکنیم و آن را به درستی انجام بدهیم.

داد: من از تمام ملت عزیز ایران تقاضا دارم سعی کنند ارزش های انقلاب را در این دهه زنده نمایند و گرد و غبار نسیان روی آنها ننشیند.
معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی بر ضرورت تکریم و گرامی داشت این ایام تاکید کرده و گفت: اربعین حسینی را باید خیلی گرامی داشت، کسانی که در عراق و کربلا بوده اند، می دانند که مردم عراق به این ایام بیش از عاشورا اهمیت می دهند.
وی اربعین را مجموعه ای از مصائب عاشورا و بعد از آن دانست و تصریح کرد: بین عاشورا و اربعین مصائب زیادی بر اهل بیت (ع) گذشت و عظمت و شکوه امام حسین (ع) هم در این ایام بیشتر شده است.
معظم له در ادامه با اشاره به اعزام مبلغین در دهه صفر به مناطق مختلف کشور، اظهار داشت: مبلغان باید سعی کنند ارزش های قیام امام حسین (ع) را زنده کنند و در این ایام شجاعت، رشادت، ظلم ستیزی و اهداف امام حسین (ع) را تبیین نمایند.
آیت الله مکارم شیرازی خطاب به مبلغان و روحانیون تأکید کرد: در این ایام باید به همه سفارش کنید که از انجام کارهایی که سبب وهن این مراسم باشکوه می شود، پرهیز کنند.


منبع ما :‏http://www.bornanews.com/vdcf0cdy.w6dyjagiiw.html

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 بهمن 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()