حمید رسایی: رییس مجلس حرمت قانون را نگه دارد

نماینده تهران در مجلس نسبت به موضعگیری علی لاریجانی در قبال مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد و به وی توصیه کرد حرمت قانون را نگه دارد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حمید رسایی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه ای گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی شورایی مهم در کشور است که روسای قوا و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در آن حضور دارند.
وی نقش این شورا و مصوبات آن در کشور را تاثیرگذار توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را به عنوان قانون عنوان کرده اند تذکر بنده به موضعگیری اخیر رییس مجلس شورای اسلامی در قبال یکی از مصوبات این شورا است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: اخیرا این شورا قانونی را درباره فرهنگستان ها تصویب کرده است، اما متاسفانه رییس مجلس شورای اسلامی که از وی انتظار می رود حافظ حرمت مصوباتی باشد که حکم قانون را دارد، در مصاحبه اش با برخی رسانه ها نسبت به این موضوع تشکیک کرده است.
وی گفت: رییس مجلس با اذعان به اینکه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور نداشته، مصوبه اخیر شورا را مصوبه درستی ندانسته است.
رسایی تصریح کرد: لاریجانی نباید در برابر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی اینگونه موضع بگیرد هر چند که وی در جلسه حضور نداشته اما چون مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است باید این مصوبه را بپذیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مطالب منتشر شده در برخی مطبوعات گفت: متاسفانه برخی مطبوعات و رسانه ها موضوع را طوری وانمود می کنند که این مصوبه به این دلیل تصویب شده است که میرحسین موسوی در راس یکی از این فرهنگستان ها بوده است.
وی تصریح کرد: ولی این مصوبه هیچ ربطی به آن موضوع ندارد چرا که موسوی به دلایل دیگری از جمله قانون شکنی و زیر پاگذاشتن حقوق مردم و قانون نباید در راس فرهنگستان هنر باشد.
محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی را به عهده داشت خطاب به رسایی گفت تذکر شما را وارد نمی دانم.
وی افزود: خوب بود شما وقتی که آقای لاریجانی ریاست جلسه را بر عهده داشت این موضوع را مطرح می کردید. با این حال اگر شما نظر داشته باشید که رییس مجلس حتی نتواند به یک مصوبه نقد داشته باشد به نظر می رسد که به زعم شما باید تک صدایی حاکم باشد.
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=794990
 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آبان 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()