تولید 20 بازی رایانه‌ای بومی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از تولید 20 بازی رایانه ای در این سازمان خبر داد و گفت: تولید این محتوا با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و بخش خصوصی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام دکتر سید مهدی خاموشی سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز خدمات داده های اینترنتی تبیان (IDC) ایجاد مرکزی برای ضبط و ثبت اطلاعات را از ملزومات راه اندازی این نوع مراکز دانست و افزود: این مراکز کمک می کند تا در صورت آسیب و بروز حوادث در امنیت اطلاعات خدشه ای وارد نشود.

وی با بیان اینکه بکارگیری فناوری اطلاعات در جهت ترویج و تبلیغ دین اسلام قابل توجه است افزود: در زمینه توسعه فناوری اطلاعات در ابتدای راه هستیم و ما برای آغاز این حرکت مرکز خدمات داده های اینترنتی را راه اندازی کردیم.

خاموشی عصر حاضر را عصر تولید نامید و اظهار داشت: در این زمینه باید تلاش شود تا با پر کردن شکاف دیجیتالی فاصله ها را با کشورهای دیگر کم کنیم. در این حوزه شورای عالی انقلاب فرهنگی کارهایی را انجام داده است ولی موفقیت این حرکت در گروی همت ملی است. هر نهادی می تواند از تولیدات خود نسخه دیجیتالی را تهیه کند و در اختیار کاربران قرار دهد.

وی با تاکید بر اقتصادی کردن فعالیتها در حوزه فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: خدمات این مرکز به صورت رایگان نیست چرا که معتقدیم با اقتصادی کردن این حوزه می توان مشارکت بخش خصوصی را در این عرصه فراهم کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به تنوع محصولات در حوزه فناوری اطلاعات یادآور شد: در برهه ای از زمان تولید بازیهای رایانه ای بومی از آرزوهای دست اندرکاران کشور بود ولی در حال حاضر بازیهای بومی متناسب با فرهنگ کشور تولید شده است.

وی از همکاری این سازمان با بخش خصوصی در زمینه تولید بازیهای رایانه ای خبر داد و گفت: به منظور ارائه بازیهای رایانه ای با همکاری بخش خصوصی موفق به تولید 20 بازی رایانه ای شده ایم.

خاموشی با تاکید بر روند فعالیتها در حوزه IT ابراز امیدواری کرد که در آینده بتوانیم سهمی از تولید محتوا در دنیا کسب کنیم.
تابناك . ای ار

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 آبان 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()