آیت‌الله مکارم:خبرنگاران ازدروغ،تهمت بپرهیزند
آیت‌الله العظمی مکارم ‌شیرازی دفاع از تشیع را از وظایف رسانه‌های خبری اعلام کرد و تجهیز و آموزش خبرنگاران برای دفاع از مبانی مذهب اهل ‌بیت (ع) را ضروری خواند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید در جمع هیأت مدیره خانه مطبوعات قم با اشاره به وضعیت ناشایست رسانه‌های غربی، گفت: فرهنگ رسانه‌ای غرب که اخبار و وقایع مهم را اگر در راستای منافع آنان نباشد، منعکس نمی‌کنند یا خیلی کمرنگ انعکاس می‌دهند، متاسفانه در داخل هم رواج پیدا می‌کند.

وی افزود: زمانی می‌توانیم به حل مشکلات برسیم که خبرنگاران واقعیت‌ها را بدون کم و کاست و بدون تمایلات شخصی و جناحی منعکس کنند.

این استاد درس خارج فقه حوزه خاطرنشان کرد: البته مسایل و اخباری که باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود، نباید منعکس شود ولی آنچه که قابل انعکاس است باید به درستی و بر اساس واقعیت انعکاس یابد.

این مرجع تقلید رعایت اخلاق و وظایف اسلامی و انسانی را از رسالت‌های خبرنگاران برشمرد و گفت: خبرنگاران باید مفاهیم اسلامی را عملاً در خبرهای خود منعکس کنند و از دروغ، تهمت و غیبت بپرهیزند، چرا که در اسلام هتک حرمت مومن جایز نیست.

مکارم ‌شیرازی، شهر قم را مرکز و خاستگاه انقلاب و شخصیت‌های بزرگ نظام از جمله حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری دانست و بالا بردن سطح کیفی رسانه‌های خبری را خواستار شد.

در ابتدای این دیدار آقای سید موسوی مدیر خانه مطبوعات قم به تشریح اهداف و عملکرد این نهاد پرداخت.
منبع : تابناك .ای ار

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 آبان 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()