عذرخواهی كرد، مأموران انتظامی ایران آزاد شدند

هشت مأمور انتظامی كه روز گذشته توسط نیروهای مرزی پاكستان متوقف شده بودند، صبح امروز در مرز میرجاوه تحویل مرزبانی سیستان و بلوچستان شدند.

سردار غلام نبی‌کوهکن فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان ضمن اعلام این خبر افزود: پلیس پاكستان پس از عذرخواهی و پوزش این مأموران را آزاد كرده است.

وی گفت: ماموران مرزبانی سیستان و بلوچستان دیروز در تعقیب قاچاقچیان مواد سوختی در منطقه ای از مرز سراوان که میله مرزی آن مشخص نبود، توسط نیروهای پاکستانی متوقف شده بودند.

نبی‌كوهكن ادامه داد: پلیس پاکستان روز گذشته در تماس با مرزبانی سیستان و بلوچستان از این موضوع عذرخواهی و اعلام کرد که چون مأموران مرزبانی ایران شناسایی نشده بودند، به ناچار آنان را متوقف کرده بود.

روز گذشته برخی سایت‌ها در خبری نادرست از بازداشت مأموران سپاه خبر داده بودند و تعداد بازداشت شدگان را 11 نفر اعلام كرده بودند.

سردارکوهکن تصریح کرد : مرزبانان ایرانی درپی قاچاقچی بودند که با نیروهای مرزبـانی پاکستان برخورد می کنند در حالی که مرزهای کشور ما با پاکستان به طور یک طرفه تنها به دست مرزبانان کنترل می شود .

گفته می‌شود به‌دلیل ایجاد نقص فنی در خودروهای حامل مأموران ایرانی، این نیروهای انتظامی متوقف شده بودند كه نیروهای پاكستانی آن‌ها را بازداشت كرده‌اند.

منبع رجانیوز . کام

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 آبان 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()