رد اتهام از فرمانده ایرانی الاصل پلیس لندن
پس از 14 ماه رسیدگی جزایی به پرونده درآمد های مالی علی دیزایی، ما به این نتیجه رسیدیم که هیچ موردی برای پاسخ دادن وجود ندارد و اتهامات علیه وی پس گرفته شده اند.
پلیس متروپلیتن لندن بار دیگر نتوانست اتهامات بی اساس خود علیه فرمانده پیشین ایرانی الاصل پلیس غرب لندن را ثابت کند و "علی دیزایی" تبرئه شد.
به گزارش ایرنا پلیس منطقه "دورست" اعلام کرد: پس از 14 ماه رسیدگی جزایی به پرونده درآمد های مالی علی دیزایی، ما به این نتیجه رسیدیم که هیچ موردی برای پاسخ دادن وجود ندارد و اتهامات علیه وی پس گرفته شده اند.

" اتحادیه پلیس‌های سیاه پوست" در بیانیه ای اعلام کرد: ما خوشحال هستیم که بار دیگر یکی از اعضای مان از اتهامات علیه خود تبرئه شده است و ما به حمایت از تمامی اعضای مان در مقابل اتهامات بی اساس و بدون ریشه ادامه می دهیم.

بر اساس این گزارش، در ماه ژوییه سال گذشته میلادی پلیس متروپلیتن لندن فرمانده علی دیزایی را به عدم پیروی از قوانین و سیاست ها در ارتباط با استفاده از کارت اعتباری خود به نام "آمکس" متهم کرد.

برخی مقامات پلیس متروپلیتن به دیزایی اتهام زده بودند که وی بدهی های خود را پرداخت نکرده و نتوانسته برای خرید هایی که انجام داده است رسید نشان دهد.

علی دیزایی همیشه تاکید کرده بود که این اتهامات کاملا بی اساس است. اما "کاترین کراوفورد" مدیر اجرایی پلیس متروپلیتن خواستار رسیدگی جزایی به این اتهامات علیه دیزایی شد.

دادگاه در نهایت به این نتیجه رسید که این اتهامات علیه دیزایی بی اساس بوده است.

دکتر علی دیزایی فرمانده پیشین ایرانی الاصل پلیس غرب لندن از مخالفان تبعیض نژادی در پلیس انگلیس و یکی از مسئولان ارشد اتحادیه پلیس‌های سیاه پوست واقلیت این کشور است.

دیزایی علاوه بر اینکه چند سال قبل اقدامات تبعیض آمیز فرماندهان پلیس لندن را در دادگاه به چالش کشید و پیروز شد سال گذشته نیز از شکایت طارق غفور یک افسر ارشد مسلمان مخالف تبعیض نژادی علیه فرمانده پلیس متروپلیتن، حمایت کرده بود.
منبع :تابناك. ای ار

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 آبان 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()