زیر پای سی و سه پل خالی شد !
رییس سازمان میراث فرهنگی گردشگردی و صنایع دستی گفت: احداث تونل مترو اصفهان به دلیل انحراف شش درجه رمپ سی و سه پل متوقف شده است.

حمید بقایی به خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: بحث احداث تونل متوقف شده مترو كه از زیر رمپ سی و سه پل عبور كرده باعث انحراف شش درجه ای شده كه ما با این انحراف موافق نبودیم و باید طبق نقشه ای كه از قبل طراحی شده و به تصویب ما رسیده بود، عمل می شد.

وی گفت:چند راهكار جبرانی در نظر گرفتیم و مناسب ترین راهكار را انتخاب و به مترو اصفهان اعلام كردیم البته آنها نظراتی دارند كه ما معتقد به اجرای نظرات آنها نیستیم و برای حفظ بنای سی و سه پل و نگهداری رمپ سی و سه پل آن مسیری را كه انتخاب كرده ایم، باید اجرا شود.

بقایی با بیان اینكه البته در گذشته این رمپ مورد مرمت قرار گرفته است، تصریح كرد: به هر حال احداث تونل متوقف شده و منتظریم تا كارشناسان مترو نظرات خود را اعلام كنند و مترو اصفهان نیز موظف به اجرای آن است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: از روزی كه كار احداث متروی اصفهان شروع شده ما با مسئولان مترو اصفهان در تماس بودیم، البته این پروژه ی بزرگی است و با توجه به آنكه این مترو از آثار تاریخی بسیاری عبور كرده كمترین لطمه را به آنها وارد آورده است.

وی افزود: وقتی پروژه ای در یك شهر تاریخی شروع می شود نظارت بر آن كار سنگینی است و سازمان میراث فرهنگی از همان ابتدا بر مراحل انجام كارنظارت داشته است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه به دلیل انحراف صورت گرفته این مسیر باید تغییر پیدا كند، اظهار داشت: در نهایت با مسئولان مترو به این تفاهم رسیدیم كه مشاوری با هزینه مترو انتصاب شود چون مسئولان مترو معتقد بودند احداث تونل آسیبی به سی و سه پل نمی زند به هر حال نظر فنی را كه مشاور اعلام كرد و مورد تائید دو طرف بود اجرا خواهد شد.
تابناك .ای ار

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 آبان 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()