جواد لاریجانی:دوم خردادیها به ترور روی می آورند

محمد جواد لاریجانی با اشاره به رفتار غیرقانونی میرحسین موسوی در مورد نتایج انتخابات گفت: اینکه میرحسین موسوی بر خلاف همه مقررات و قوانین مربوط به انتخابات و بر خلاف رای شورای نگهبان و تنفیذ مقام معظم رهبری خود را پیروز انتخابات اعلام کرد این نوعی خروج بر امام عادل است.

به گزارش ایرنا، جواد لاریجانی در نشست سراسری دبیران استانهای حزب موتلفه اسلامی افزود: برخی فکر می کنند صورت مساله دعوای بین دو نفر است، اگر روبوسی کنند مشکل تمام می شود. این درست نفهمیدن صورت مساله است.

لاریجانی با اشاره به مداخله قدرتهای بزرگ در امر انتخابات ریاست جمهوری و حمایت آنها از یک ضلع رقابت اظهار داشت: آنچه که رخ داد یک کودتای تمام عیار با همکاری دول غربی بود، موسوی چه بداند و چه نداند وارد این بازی ابلهانه شد و تمام دنیا هم از او حمایت کردند.

وی با طرح این سئوال که چرا دوم خردادیها دچار آفت خروج بر امام عادل شدند گفت: همان سیری که منافقین در قبل از انقلاب در پذیرش مارکسیسم مرتکب شدند دوم خردادیها در پذیرش لیبرالیسم مرتکب شدند،این پذیرش آنها را به وادی نفاق انداخت و این نفاق هم منجر به خروج بر حاکمیت شد.

وی افزود: کودتای دوم خردادیها ناکام و مفتضح شد، دولتهای غربی هم فهمیدند نظام تنومندتر از آن است که فکر کرده اند، استحکام نظام به واسطه فرهنگ ولایت وتشیع است.

** دوم خردادی ها به ترور روی می آورند
لاریجانی با طرح این سئوال که کودتاگران پس از این چه خواهند کرد تصریح کرد: اخیراً خاتمی حرفی زده است که قابل تأمل است، وی گفته اگر اجازه ندهند مردم تجمع داشته باشند آنها می روند هسته عمل تشکیل می دهند. سوال این است که چه عملی است که باقی مانده آقایان انجام نداده اند، به عقیده من رویکرد جدید آنها ترور و خشونت است. یعنی آنها به همان نقطه ای رسیده اند که منافقین رسیده اند.

وی ادامه داد: منافقین بچه مسلمانانی بودند که مجذوب مارکسیسم بودند،این جذبه آنها را به نفاق کشاند اینها هم مجذوب لیبرالیسم هستند اینها مدهوش نظام سکولار هستند نتوانستند خود را نگه دارند.مسیر آنها در نهایت به خشونت می رسد و این علامت ختم کارشان است.

وی افزود: دوم خردادیها هفت،هشت ماه عمر این ملت را تباه کردند و ملتی که در گفتمان پیشرفت، خدمت و عدالت دنبال کارآمدی است خود را معطل اینها نمی کند. آنها دست به انتحار سیاسی زده اند،نظام باید مدل جدیدی را برای طراحی رقابت سیاسی در نظر بگیرد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، وی با اشاره به طراحی دشمنان نظام در ابطال آراء مردم در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اظهارداشت:کاری که رهبر معظم انقلاب در حفظ مردمسالاری دینی در این انتخابات کردند، در دفاع از شرف و حیثیت مردم بود و در تاریخ ایران بی نظیر است و باید این حادثه مهم با همه ابعاد آن ثبت شود.

لاریجانی افزود: حتی کسانی که بی دین هستند اما طرفدار دموکراسی می باشند باید دست رهبری انقلاب را ببوسند که فداکارانه از جمهوریت نظام دفاع کردند.

لاریجانی ادامه داد: عده ای در داخل و خارج با کارگردانی بیگانگان اسلامیت و جمهوریت نظام را به بهانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هدف قرار داده بودند اما هوشیاری رهبری و بیداری مردم مانع از شرارت آنها شد.
وی افزود: ما باید شکر نعمت رهبری را به جا آوریم و این کار فقط با درک درست وقایع و فهم رهنمودهای معظم له و حمایت مومنانه از ایشان امکان پذیر است.

لاریجانی با اشاره به حفظ تمایز مکتب اسلام اهل بیت (ع) با دیگر مذاهب تصریح کرد: حفظ تمایز ما با دیگر مکاتب اعتقاد و التزام به ولایت است، ما ولایت را در اصول در کنار توحید و معاد و در فروع جزء پایه های اسلام در کنار زکات، حج، نماز و روزه می دانیم.

وی افزود: ولایت کلید بهشت و اکسیر اعظم است،رکن اول ولایت حساسیت به مشروعیت حکومت است، ولایت با دغدغه نان شروع نمی شود با دغدغه مشروعیت شروع می شود. دغدغه مشروعیت بیداری سیاسی را در پی دارد.

لاریجانی در ادامه افزود: باید بیرق اسلام در دست کسی باشد که شرایط آن را داشته باشد. یک شیعه باید ملاک مشروعیت و مصداق آن را بداند و این در ادبیات اهل بیت(ع) رکن بزرگی است.

وی ادامه داد: اگر کسی نخواهد تولی و تبری را رعایت کند نوعی کاهلی در امر ولایت را مرتکب شده است و این از کاهلی در نماز و روزه مهلک تر است. ممکن است این کاهلی منجر به خروج بر امام عادل شود، خروج همیشه با شمشیر نیست، خروج یعنی به هر دلیل در برابر امام عادل قرار گیریم.

لاریجانی در پایان با اشاره به سابقه حزب موتلفه اسلامی گفت: حزب موتلفه اسلامی شجره طیبه ای است که سابقه آن به آغاز نهضت اسلامی می رسد، شاخ و برگ آن برای نظام مثمرثمر خواهد بود.

منبع :رجانیوز . كام

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 آبان 1388    | توسط: khabareruz khabareruz    |    | نظرات()